میخواهم کسی تغییرات مرا مرور کند

گاها تغییراتی در نقشه اعمال میکنیم که علاوه بر اطمینان از صحت اطلاعات از نحوه رسم آن از نظر تکنیکی اطمینان نداریم اینجاست که نیاز به بازنگری این تغییرات توسط جامعه osm احساس میشود در ویرایشگر سایت osm موسوم به id در زمان ذخیره changeset گزینه ای تحت عنوان I would like someone to review my edits وجود دارد

در صورتی که مایل هستید اعضای جامعه بزرگ OSM بتوانند این چنجست و ویرایش شما را پیدا و بررسی کنند حتما این گزینه را انتخاب کنید. با اینکار بعد از آپلود تغییرات و در چنجست ایجاد شده تگ review_requested=yes اضافه میشود که این قابلیت را به سایر افراد میدهد تا به راحتی بتوانند چنجست هایی که این تگ را دارند پیدا و بررسی کنند… اگر در ویرایشگری که استفاده میکنید این گزینه وجود ندارد در صورت نیاز این تگ را به صورت دستی به تگ های چنجست اضافه کنید.

پیدا کردن چنجست های review_requested

ابزار ها و راه های مختلفی برای پیدا کردن چنجست هایی که این تگ را دارند وجود دارد که من از این دو سایت استفاده میکنم:

osmcha.mapbox.com

که بسیار پیشرفته عمل میکند و اعمال انواع فیلتر را امکان‌پذیر است تا بر اساس آن فیلترها چنجست ها را پیدا و لیست کند. از قسمت Flags گزینه yes رو انتخاب کنید و از بخش Reasons for Flagging گزینه Review requested را انتخاب کنید و … در نهایت دکمه apply را بزنید. با این سایت هم از طریق لینک زیر به راحتی میتوانید لیست “درخواست های بررسی” را ببینید:

resultmaps.neis-one.org