لینک ها

شما در قسمت انتخاب نوع مسیر (ways) ادیتورتون میتونین گروهی از مسیرها رو ببینین که با پسوند #link مشخص شدن

  • motorway_link
  • trunk_link
  • primary_link
  • secondary_link
  • tertiary_link

سؤال اینه که #لینک چیه و کجا باید ازش استفاده کرد؟

و اما جواب:

همونطور که از دسته‌بندیشون مشخصه لینکها از جنس مسیر هستن، و همونطور که از اسمشون مشخصه لینکها مسیرهایی هستن که برای ایجاد ارتباط (بین مسیرهای اصلی) بوجود اومدن(ماهیتشون ایجاد ارتباطه).

اما گاهی تشخیص اینکه چه مسیری از نوع لینک هست، و چه مسیری از نوع اصلی، و تمیز دادن این دو نوع از هم، آسون نیست.

بطور کلی میشه گفت لینکها سه مشخصه اصلی دارن که اونا رو از مسیرهای اصلی تمیز میده: اول اینکه لینکها طول زیادی ندارن، دوم اینکه لینکها اسم خاصی ندارن، و سوم اینکه لینکها در امتداد مسیر اصلی یکطرفه قرار نمیگیرن (مسیرهای اصلی یکطرفه از لینک شروع و یا به لینک ختم نمیشن).

اکثر رمپ‌های تقاطع‌های غیر همسطح، دوربرگردان‌ها، گردش به راست‌های قبل از چهارراه‌ها و میدان‌ها (که برای جلوگیری از ورود شما به چهارراه و میدان برای گردش براست، ایجاد شدن)، ورودی از تندرو به کندرو، و بالعکس، همگی از نوع لینک هستند.

*در موارد زیادی برای ایمنی بیشتر مسیر یا جاده‌ی دو طرفه‌ای که به یک مسیر دیگه میرسه با مسیرهای کوتاه یکطرفه‌ای به مسیر دوم وصل میشه که اونا هم از جنس لینک هستند. نکته: لینکی که دو مسیر اصلی رو بهم ارتباط میده، هم درجه‌ی مسیری میشه که درجه‌ش بالاتره. (مثلاً لینکی که یک primary رو به یک trunk وصل میکنه تگ trunk_link میگیره)